• Kategorie
  • Ziarno pszenicy okrągłoziarnowej BIO 1 KG

Pszenica okrągłoziarnowa - pierwotny gatunek "PRADAWNE ZIARNO"
Pszenica okrągłoziarnowa (Triticum sphaerococcum Perc.) jest zbożem pierwotnym podobnie jak płaskurka i samopsza. To pszenica o stosunkowo drobnym, sferycznym ziarnie, udomowiona ok 5 tys. lat temu w dorzeczu Indusu.

Brak towaru
11.69
Wpisz swój e-mail
Opinie
Wysyłka w ciągu 3 dni
Cena przesyłki 15
Paczkomaty InPost 15
Kurier DPD 20
Kurier DPD(Pobranie) 25
Dostępność Brak towaru
Waga 0.15 kg
Zostaw telefon

Pszenica okrągłoziarnowa - pierwotny gatunek "PRADAWNE ZIARNO"


Pszenica okrągłoziarnowa (Triticum sphaerococcum Perc.) jest zbożem pierwotnym podobnie jak płaskurka i samopsza. To pszenica o stosunkowo drobnym, sferycznym ziarnie, udomowiona ok 5 tys. lat temu w dorzeczu Indusu. Została przywrócona do uprawy dzięki wysiłkom naukowców z Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy w ramach projektu "PRADAWNE ZIARNO"

Pszenica okrągłoziarnowa zawiera podwyższoną zawartość składników mineralnych takich jak P, Mg, Mn, Zn oraz białko wyróżniające się korzystnym składem aminokwasowym. Charakteryzuje się ono wysoką zawartością aminokwasów egzogennych (leucyny, izoleucyny, fenyloalaniny), których nasz organizm nie wytwarza i należy je dostarczyć wraz z pożywieniem. Leucyna wpływa na odczuwanie głodu (jest niezbędna do aktywacji enzymu hamującego łaknienie) oraz wspomaga przyrost tkanki mięśniowej. Izoleucyna uczestniczy w regulacji poziomu cukru we krwi a biorąc udział w krzepnięciu krwi i w syntezie hemoglobiny przyspiesza gojenie się ran. Fenyloalanina wpływa na poprawę nastroju i koncentrację, zwiększa wytrzymałość i odporność na ból oraz wspomaga leczenie depresji.

  Parametry jakościowe aktualnej dostawy
- białko - 14-16%
- gluten - 27,5
- liczba opadania - 263

  
Aby wydobyć ze zbóż wszystko co najlepsze zaleca się mielić ziarna bezpośrednio przed użyciem, wyłącznie świeżo zmielona mąka razowa zapewnia pełnię smaku, komplet składników mineralnych oraz wartości odżywczych, dzięki obecności świeżo zmielonych zarodków.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.